BENZİNE BİR İNDİRİM DAHA

BENZİNE BİR İNDİRİM DAHA

Petrol fiyatları son 1 yılın en düşük seviyelerine gerilemesi ve doların son 4 ayın en düşük seviyesini görmesiyle birlikte benzin ve motorine de peş peşe indirimler gelmeye başladı. Kasım ayının başından bu yana benzine gelen indirim sayısı 5'e motorindeki indirim sayısı ise ikiye çıktı. Son indirimle birlikte benzinde toplam 88, motorinde ise 36 kuruş indirim gerçekleşirken bir depoda maliyetler ise 36 lira ucuzladı.

26 Kasım 2018 - 17:50

Petrol ve dolar geriliyor benzin ve motorin fiyatlarına indirim üzerine indirim geliyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında uygulanan Eşel Mobil Sistemi ihtiyacının kasım ayının başında benzinde ortadan kalkmasıyla benzine bugün itibariyle gelen indirim sayısı 5'i buldu.

36 lira ucuzlayacak

Bu gece yarısından itibaren pompaya yansıması beklenen indirim oranı ise 15 kuruş. Son indirimle birlikte benzinde gerçeklen indirim oranı 88 kuruş olacak. Bu da yarın itibariyle 40 litrelik deposu olan araçta bir depoda 36 liranın cepte kalacağı anlamına geliyor.

 

 

 

  • 1 Kasım'da benzinin İstanbul'da litre fiyatı 6,98 iken, bugün ise bu rakam 6,09'a kadar gerilemiş durumda.

 

Motorine ikinci indirim

Motorinde ise Eşel Mobil İhtiyacı geçtiğimiz günlerde kalktı. ÖTV karşılanmasının sona ermesiyle motorinde pompaya yansıyan ilk indirim 13 kuruş oldu. Bugün yapılan ikinci indirim ise 23 kuruş olarak açıklandı. Böylelikle motorindeki toplam indirim 36 kuruş oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Telefonlarda Sınır Aşıldı
Akıllı Telefonlarda Sınır Aşıldı
FİYATLAR DÜŞTÜ
FİYATLAR DÜŞTÜ