Kent Ekonomi Dergisinden Dopdolu Bir Sayı Daha ...

Kent Ekonomi Dergisinden Dopdolu Bir Sayı Daha ...

Sakarya’nın ilk ve tek ekonomi dergisi Kent Ekonomi’nin yeni sayısı çıktı. NetMedya LTD Derginin okuyucu ile buluşması ile bir tanıtım videosunu da yayımladı.

04 Ocak 2020 - 15:58

NetMedya LTD tarafından dönemsel olarak yayınlanan Kent Ekonomi Dergisi’nin merakla beklenen 4. sayısı çıktı. Sakarya’nın ekonomi alanında hazırlanan ilk ve tek dergisi olma özelliğini taşıyan Kent Ekonomi yayınlanan tanıtım videosuyla tanıtıldı.

Kent Ekonomi Dergisi Genel Yayın Müdürü M. Talha İbil yeni sayı ile ilgili yaptığı açıklamada,” Ekonominin nabzını tutan ilk üç sayımızın ardından bir süre ara verdiğim, Kent Ekonomi, dopdolu içerikleriyle sizlere ulaştı. Elinizde tuttuğunuz bu dergide kısmen ulusal ekonomiyi genelde ise Sakarya’da yaşanan gelişmeleri aktardık.” Dedi.

 

İbil açıklamasının devamında;

“Kent Ekonomi Dergisi'nin ilk sayısında savunma sanayiinde alınan yatırımlar ve yerli otomobil konusunu işlemiştik. İçerikleriyle sizlerin takdirini kazanan dergimizin ikinci sayısında ise ‘süper teşvik’ olarak adlandırılan devlet desteklerinin beş tanesinin Sakarya’ya kazandırdığını işledik.

Üçüncü sayımızda şehrimizin büyük eksiklerinden biri olan tam donanımlı fuar alanı meselesini gündeme taşıdık. O günden bu yana fuar alanıyla ilgili gelişmelerin olması bizleri de tüm Sakaryalılar gibi sevindirdi. İnşallah, Sakarya kısa zamanda tam donanımlı bir fuar alanına kavuşacak.

Bu sayımızda ise şehrin ekonomisini güçlendirecek birbirinden önemli röportaj ve haberlerimiz mevcut. Ekip arkadaşlarımız tarafından özenle hazırlanan dergimizin her sayfasında okurlarımıza bir bilgi aktarma çabasında olmaya gayret gösterdik.

Kent Ekonomi Dergimizin özel kapak konusu 'DİJİTAL' oldu. Bilindiği üzere tüm dünyada bir dijital dönüşüm söz konusu. Türkiye de bu dijital dönüşümü yakalamak ve çağın gereksinimlerine göre hareket etmek durumunda. Keza büyük devlet olmak, çağın gerisinde kalmamayı gerektirir. Bundan hareketle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bir dijital dönüşüm ofisi kuruldu. Cumhurbaşkanımızın konuyla ilgili açıklaması kapak dosyamızda bulunuyor.

Dijital dönüşüm ülkelerin kültürlerini etkilediği gibi ekonomisini de adeta dijitalleştiriyor. Artık ticaretin büyük bölümü dijital üzerinden dönüyor. Ancak ekonomideki kayıt dışılığın büyük payının da dijitale kaydığını görmek mümkün. Tüm bunlarla ilgili hazırlanan özel dosyamızı huzurlarınıza 42 ve 52. Sayfalar arasında sunuyoruz. Keyifli okumalar dilerim. Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle… “ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı Kaybettik’
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı...