Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nin Uygulama Projesi Hazır

Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nin Uygulama Projesi Hazır

Akyazı Kuzuluk’ta inşa edilecek ‘Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nin uygulama projelerinin hazır olduğu açıklandı.

23 Şubat 2020 - 16:06

YIL BOYUNCA ÜRETİM

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Kuzuluk’ta 45 dekar alan üzerinde jeotermal ısıtmalı, 25 dekar topraksız örnek bir sera tesisi inşa edeceğiz. ‘Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’ ile çiftçilerimize eğitimler sunacağız. Bunun yanı sıra şehrimiz istihdam verilerine katkılar sağlayacağız. Aynı zamanda yıl boyunca üretim yapacağız. Gerekli kabullerin ardından ihalemizi yapacak ve çalışmalarımıza başlayacağız. Hayırlı olsun” dedi.

FİZİBİLİTE RAPORLARI SUNULACAK

Akyazı Kuzuluk’ta hayata geçirilecek ‘Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nin uygulama projesinin hazır olduğunu açıklandı. Yapılan açıklamada toplam 45 dönümlük alan üzerinde kurulacak jeotermal sera projesi için hazırlanan fizibilite raporlarının MARKA’ya sunulacağı ifade edildi. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın projeyi destek kapsamına alması halinde yapılacak ihalenin ardından derhal çalışmaların başlayacağı öğrenildi.

TARIMSAL KALKINMA

Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’da seracılığı yaygınlaştırarak üretimi arttıracaklarını dile getirerek, “Göreve geldiğimiz ilk gün ifade ettiğimiz bir husus vardı: Sakarya’nın verimli topraklarını en iyi şekilde işleyecek ve ülkemize örnek bir tarımsal kalkınma hamlesi başlatacağız. İşte bu doğrultuda önemli bir adım olarak niteleyebileceğimiz bir hamle için geri sayıma başladık. İnşallah Akyazı Kuzuluk’ta 45 dekar alan üzerinde jeotermal ısıtmalı, 25 dekar topraksız örnek bir sera tesisi inşa edeceğiz. ‘Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’ ile çiftçilerimize eğitimler sunacağız. Bunun yanı sıra şehrimiz istihdam verilerine katkılar sağlayacağız. Aynı zamanda yıl boyunca üretim yapacağız. Uygulama projemiz hazır. Gerekli kabullerin ardından ihalemizi yapacak ve çalışmalarımıza başlayacağız. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı Kaybettik’
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı...