SATSO Sigortacılıkta Haksız Rekabete Tepki Gösterdi

SATSO Sigortacılıkta Haksız Rekabete Tepki Gösterdi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası(SATSO) bünyesinde çalışmalar yürüten firma temsilcilerinden “sigortacılık ve finans sektörü”ne tepki geldi.

04 Şubat 2020 - 16:07

SATSO 16. Meslek Komitesi çeşitli bankaların tüketicilerine şart koştuğu zorunlu sigorta ya da bireysel emekliliğin, pazarlama sektöründe haksız rekabete neden olduğunu savundu. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan 16. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Oktay Topçu bankacıların sigortacılık sektöründe çalışan kişilerin işini yaptığını ve bankaların bankacılık değil sigortacılık yaptığını ifade etti. Haksız rekabete tepki gösteren Meclis Üyesi Oktay Topçu konuşmasında şu cümleleri kaydetti:

“Artık maalesef günümüzde kendi uzmanlık alanında olmayan sektörlere ait hizmet veren firmalar çoğalıyor. Bu doğrultuda yakın zamanda Odamız 9. Meslek Komitesi’nin başlattığı “Herkes Kendi İşini Yapsın” çalışmasına SATSO 16. Meslek Komitesi olarak bizler de destek veriyoruz. Bu sıkıntının sadece beyaz eşya perakende sektöründe değil ülkemizdeki çoğu sektörde yaşandığını, artık maalesef kendi uzmanlık alanında olmayan sektörlere ait hizmet veren firmaların çoğaldığını görüyoruz. Sigortacılık ve finans sektörünün Sakarya’daki temsilcileri olarak bizler, ülkemizdeki bankaların müşterilerine zorla sigorta yaptırmasına, tüketicinin sigorta şirketlerini seçimine kısıt koymasına tepki gösteriyoruz. Ayrıca son dönemde sık sık asıl iş kolu sigortacılık olmayan işletmeler fatura tahsilat merkezleri, muayene istasyonları, bakkallar, marketler vb gibi işletmeler sigortacılık yapmaya çalışmakta ve kendi işi dışında işlerle uğraşmaya çalışmaktadır. Bu konuda SAİK ve hazine nezdinde çalışmalar yapılmış bazı usulsüz aracılara uyarılar verilmiştir. Denetimler artarak devam etmektedir. Tüketiciler unutmasın ki sigorta uzmanlık gerektirir. Bakkaldan, marketten dolayısı ile deterjan, biber, domates satılan yerden Sigorta alınmaz…”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı Kaybettik’
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı...