Savunmaya Harekat Katkısı

Savunmaya Harekat Katkısı

Türkiye savunma sanayii ürünlerinin ihracatında hızını artırdı. Son olarak Malezya’daki savunma fuarından yoğun ilgiyle döndüklerini aktaran Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Özellikle harekat alanında kullanılan ve netice alınan ürünlere talebin arttığını söyleyebilirim” dedi.

30 Mart 2019 - 11:07

Türkiye’nin savunma sanayisi ürünleri tüm dünyadan gördüğü yoğun ilgi sayeside ihracattaki hızını artırdı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Özellikle harekat alanında kullanılan ve netice alınan ürünlere olan talebin arttığını söyleyebilirim” dedi.

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş’in ev sahipliğinde Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Demir, savunma sanayisinin çeşitli alanlardaki başarılarıyla dünyada takdir topladığını belirterek, sürdürülebilir savunma sanayisinin olmazsa olmasının teknolojik ilerleme ve gelişmeleri hayata geçirmenin yanı sıra ihracatın artırılması olduğunu söyledi.

 

TÜRK ÜRÜNLERİ TAKDİRLE İZLENİYOR

İsmail Demir, dün sabah Malezya’daki savunma sanayisi fuarından döndüklerinin bilgisini vererek, şunları aktardı:

Bu fuar sırasında 10’u aşkın mutabakat zaptı, anlaşma ve iyi niyet mektupları imzalandı. Bu çok önemli bir gelişme. Bir fuarda oluşan varlığımız önemli ve bu fuara da en gözde katılımı Türkiye yapmıştı. Bu katılım Malezya’daki devlet görevlileri tarafından takdirle izlendi. Bu takdir bir anlamda bu anlaşmaların imzalanmasını gerektiren faktör oldu.

SSI Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş ise savunma ve havacılık sektörü olarak, önemli projeleri tek tek tamamladıklarını ve yeni milli projelere başladıklarını belirtti.

HEDEF İHRACATTA YÜZDE 20 BÜYÜME

Bu sene için hedeflerinin ihracattaki büyüme oranını artırarak yüzde 20’lik bir büyümeyi yakalamak olduğunu vurgulayan Aliş, yıl sonuna kadar bu oranın da üzerine çıkmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Savunma sanayisinde 2017 yılında 1 milyar 738 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracat, yüzde 17,1 oranında büyüyerek 2 milyar $’ın üzerine çıktı.

Kaynak: yeni şafak

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Telefonlarda Sınır Aşıldı
Akıllı Telefonlarda Sınır Aşıldı
FİYATLAR DÜŞTÜ
FİYATLAR DÜŞTÜ