8 Bin Personel Alımı İçin Son Tarih 4 Nisan!

8 Bin Personel Alımı İçin Son Tarih 4 Nisan!

Dünyanın en büyük markalarından Türk Hava Yolları (THY) 8 bin yeni istihdam içi çalışmalarını sürdürüyor.

01 Nisan 2019 - 10:06

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, bir televizyonun kanalında yaptığı açıklamada  bin 150 civarı yeni kaptan, 2 bin 300 kabin ekibi almayı planladıklarını toplamda 8 bini aşan istihdam planladıklarını söyledi. Konuyla ilgili ilan yayınlandığını belirten Aycı, son başvuru tarihinin ise 4 Nisan olduğunu söyledi. Yayınlanan ilanda personel alımı için gerekli şartlar belirtildi. Buna göre; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 1 Ocak 1989 ile 31 Ocak 2000 tarihleri arasında doğmuş olmak, mavi kart sahibi olmak gerekiyor ayrıca Türk Hava Yolları kabin memuru alımı için mezuniyet ve yabancı dil şartı var. 

EN AZ LİSE MEZUNU 

Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olabilmek için en az lise mezunu olmak ve diğer şartları yerine getirebiliyor olmak gerekiyor. İyi derece İngilizce konuşmak adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydının bulunmaması gerekiyor. İkinci yabancı dil olur ise adaylar çok da avantajlı olacak. 160-180 cm. arası, erkeklerden 170-190 cm arası boya sahip olmak. Kabin memuru adaylarının eğitimi yaklaşık iki ay sürerken adaylar, eğitimlerin sonunda sınava tabi tutuluyor. Bu sınavda başarısız olan Kabin memuru adayları, belli bir çalışmanın ardından yeniden sınava giriyor. 

Tarihi uçuşun biletleri tükendi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan tarihe geçecek son yapılacak tarifeli uçuş olacak Türk Hava Yolları’nın Singapur seferi büyük talep gördü. 350 yolcu kapasiteli Boeing 777 tipi uçakla yapılacak tarihe geçecek 10 saatlik uçuşun biletlerinin büyük bölümü satıldı. Tarihi uçuşun business sınıfında yer kalmadı. Ekonomi sınıfında ise biletlerin tükenmek üzere olduğu öğrenilirken bilet fiyatları yoğun talep nedeniyle normal günlere göre arttı. Tarihe geçecek uçuş için 331 biletin satıldığı öğrenildi.  

Atatürk Havalimanı’nda 31 Mart yoğunluğu 

İstanbul Havalimanı’nın 7 Nisan’dan itibaren tam kapasite ile hizmet vermeye başlaması ile ticari uçuşlara kapatılacak olan Atatürk Havalimanı, havayolu şirketlerinin yaz tarifesinin başlangıcı olan 31 Mart Pazar günü en yoğun günlerinden birini yaşadı. Pasaport noktalarındaki görevliler, yoğunluğu azaltmak ve yolcuları seferlerine yetiştirmek için aralıksız mesai yaptı. Yolcu yoğunluğu, polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sayesinde normale döndü. 

Kaynak: star

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Telefonlarda Sınır Aşıldı
Akıllı Telefonlarda Sınır Aşıldı
FİYATLAR DÜŞTÜ
FİYATLAR DÜŞTÜ