Sıfır Atık Projesine Geri Dönüşüm Desteği

Sıfır Atık Projesine Geri Dönüşüm Desteği

İkinci el eşyalarınız geri dönüşüm kumbaralarıyla sıfır atık projesine destek oluyor. Bölgenizde bulunan geri dönüşüm kumbaralarına kullanmadığınız eşyalarınızı bırakabilirsiniz.

16 Aralık 2019 - 12:14 - Güncelleme: 16 Aralık 2019 - 12:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından öncülük edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yürütülen Sıfır Atık projesine Sakarya Ak Geri Dönüşüm Pazarlama şirketinin ikinci el eşya çalışması katkı sağlıyor. Yaptıkları çalışmayı anlatan firma yetkilisi Tuncay Civan, “Sıfır atık projesine büyük önem veriyoruz. Bu minvalde şehrin muhtelif bölgesine bıraktığımız geri dönüşüm kumbaraları ile vatandaşların kullanmadığı eşyaları alarak geri dönüşümle değerlendiriyoruz. Yaptığımız iş aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi oluyor” dedi.

Geri dönüşüm faaliyetlerinin valilik onaylı olduğunu belirten Civan, “Geri dönüşüm kumbarasıyla ikinci el eşyaları değerlendirdiğimiz faaliyetimiz Türkiye’nin hemen her bölgesinde mevcut. Sakarya Ak Geri Dönüşüm Pazarlama olarak bizim de valilikten izinli belgemiz var. Bu minvalde belediyeler ile sözleşme imzalayarak alan kiralıyor ve geri dönüşüm kumbaralarımızı bırakıyoruz. Önümüzdeki dönemde hedefimiz Sakarya’nın her bölgesinde geri dönüşüm kumbaraları bulundurmaktır” ifadelerini kullandı.

Sakarya Ak Geri Dönüşüm Pazarlama Yetkilisi Tuncay Civan son olarak “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bünyesinde yürütülen Sıfır Atık projesine de katkıda bulunan faaliyetimize vatandaşlarımızın ilgisi de yoğun oluyor. Firma olarak vatandaşlarımızdan atıl durumda olan eşyalarını geri dönüşüm kumbaralarımıza bırakmalarını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı Kaybettik’
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı...
Su kesintilerinin önüne geçilecek
Su kesintilerinin önüne geçilecek