Fındıkta Yeni Sezon Tüm Camiamıza Bereket Ve Bol Kazanç Getirsin

Fındıkta Yeni Sezon Tüm Camiamıza Bereket Ve Bol Kazanç Getirsin

02 Ağustos 2018 - 10:56

 

2018-2019 yılı fındık sezonuna üreticilerimiz, üyelerimiz ve sanayicilerimiz olarak başlamış bulunmaktayız. Ülkemiz için sadece ekonomik değil sosyal ve toplumsal değere sahip stratejik ürünümüz fındıkta yeni sezonunun tüm camiamıza bereket ve bol kazanç getirmesini temenni ediyorum.

Türkiye için ihracat kaynağı olduğu kadar 8 milyon üretici için de son derece önemli olan fındıkta yeni sezonda fındık fiyatlarının üreticinin üyelerimizin ve sanayicilerimizin emeğinin karşılığını alacak şekilde seyretmesi en büyük arzumuzdur.

Üreticimiz için fındık üretimi, emeği yoğun bir süreçtir. Ürettiğinin karşılığını alabilmeleri için üreticimize tavsiyemiz toplama, serme, kurutma ve depolamada teknik uygulamaları gereği gibi yapmalarıdır. Bilinçli fındık üretimi, verim ve kalite artışı sağlayacak buda üreticimize fiyat, milli ekonomimize katkı olarak geri dönecektir. Bu düşünceler içinde ülkemizin altın ürünü olan fındıkta tüm sektör paydaşlarının kazanacağı bereketli bir sezon geçirmelerini diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı Kaybettik’
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı...