KARASU SEZON DA 1.5 MİLYON MİSAFİR AĞIRLADI!

KARASU SEZON DA 1.5 MİLYON MİSAFİR AĞIRLADI!

Sakarya’nın turizm ilçesi Karasu’da yaz sezonunda toplam 1.5 milyon misafir ağırlandı. 62 bin nüfusa göre gelir ve personeli olan Karasu Belediyesi tüm sezon boyuna yazlıkçılar ve günü birlik tatilcilerden oluşan toplam 1.5 milyon vatandaşa hizmet götürdü.

16 Kasım 2018 - 13:10 - Güncelleme: 16 Kasım 2018 - 13:31

Kent Ekonomi Dergisine konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Karasu Belediye Başkan Mehmet İspiroğlu; “İlçemizin bugününe ve yarınına değer katan çeşitli sosyal alanlarımızla, yeşille mavinin görsel bir şölene dönüştüğü cennet İlçemiz Karasu’da 1.5 Milyonu aşkın misafiri ağırlamaktan onur duyduk” dedi.


“Tatilciler Karasu’yu Tercih Ediyor”
Özellikle denizi, şifalı kumu ve yaklaşık 17 Km kullanılabilen sahili ile tatilcilerin ilgi odağı olan Karasu, her geçen yıl daha çok tanınıyor ve tatilcilerin ilgi odağı oluyor. Tatilcilerin en önemli uğrak mekanlarının başında gelen İlçe de özellikle 9 günlük Kurban Bayramı tatilini oldukça yoğun geçti. 
Tatil bölgesi olmanın bölge ve Sakarya’nın tanıtımı açısından iyi olduğunun vurgulayan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Sezon boyunca en üst seviyede halkımıza hizmet ettik. Özellikle 9 günlük tatil cennet ilçemiz Karasu’ya iyi geldi. Esnafımızın yüzü güldü, bizler de gelen misafirlerimizle memnun olduk. Konuklarımızın da memnun ayrılmasını imkânlarımız ölçüsünde sağlamaya çalıştık. Otel ve pansiyonlarımız dolu. Güzel bir sirkülasyon oldu ve tahmin ediyorum çok güzel bir bayram geçirdik” dedi.


“Çok Ciddi Hareketlilik”
Bu sezon hava sıcaklıkları ve Bayram tatilinin de uzun süreli olması dolayısıyla deniz turizminde yoğunluk yaşandığını dile getiren Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Karasu, artık Türkiye’nin sayılı turizm bölgelerinden bir tanesi. Karasu’muzda yaz turizmi ön planda yer alıyor. Özellikle Marmara bölgesinden çok sayıda gelen misafirimiz var. Sezon boyu ilçemize gelen konuklarımızın sayısı 1.5 Milyonu aştı. İlçemizde çok ciddi hareketlilik yaşadık. Bizler, Karasu Belediyesi olarak hazırlıklarımızı buna göre yaptık. Daire amirlerimiz ve personellerimiz 9 gün boyunca çalışmalarını titizlikle yürüttüler. 62 Bin kişilik nüfusa hizmet götüren personelimiz ile 1.5 Milyon misafirimize hizmet vermeye çalıştık. Konuklarımızı mümkün olduğunca buradan memnun göndermek en büyük dileğimizdi onu da gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.


 “Rekor Seviyede Doluluk Oranı”
Bu yıl Karasu’nun en kalabalık tarihinin yaşadığını sözlerine ekleyen İspiroğlu; “Gerçekten özellikle bayram tatili boyunca önemli ve zorlu bir süreçten geçtik. GSM operatörlerinden aldığımız rakamlara göre rahatlıkla söyleyebiliriz ki İlçemizin nüfusunu sezon boyunca bayram tatilinde 1.5 milyonu geçtiğini görüyoruz. Aynı zamanda tatil süresi boyunca ilçemize giriş yapan araç sayısının da 4 Yüz 93 Bin 821 olduğuna ulaştık. Son yıllarda yaşadığımız en büyük yoğunluğu yaşadık. Turizm yoğunluğumuzu birçok yerel ve ulusal basın da göz önünde bulundurdu. İlçemizin adının böylesine olumlu ve güzel sonuçlarla duyurulması bizleri de mutlu ediyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı Kaybettik’
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı...