Mesleki Yeterlilikte Hedefler Aşıldı

Mesleki Yeterlilikte Hedefler Aşıldı

Yıl sonuna kadar belgeli çalışan sayısını 400 bine çıkartmayı hedefleyen Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), 21 Aralık itibarıyla mesleğini icra etme yeterliliğini ispatlayan 467 bin çalışana belge verdi.

24 Aralık 2018 - 12:43

 

Faaliyetine 2006 yılında başlayan kurum tarafından 935 ulusal meslek standardı ile 664 ulusal yeterlilik belirlendi. Temel amacı iş gücüne nitelik kazandırmak olan MYK, 187 belgelendirme kuruluşunu yetkilendirdi. Kendine bu yıl sonuna kadar belgeli çalışan sayısını 400 bine çıkartma hedefi koyan kurum, hedefini bu ay itibarıyla aştı.    

476 BİNE ULAŞTI 

MYK tarafından bugüne kadar ‘tehlikeli’ ve ‘çok tehlikeli’ sınıfta yer alan mesleklerde çalışanlar başta olmak üzere toplam 467 bin kişiye mesleki yeterlilik belgesi verildi. Belge alanların 435 bini ‘tehlikeli’ ve ‘çok tehlikeli’ sınıfta yer alan mesleklerde çalışanlardan oluştu. Yaklaşık 2 yıl önce 40 bin civarında olan mesleki yeterlilik belgeli çalışan sayısını 476 bine yükseltilmesini sağlayan Kurum, iş gücünün önemli oranda nitelik kazandırılmasını sağladı.   

Kaynak: STAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
BÜYÜK ZAFERİN 105.YILI
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı Kaybettik’
Bakan Koca Açıkladı ‘Koronavirüs Nedenli İlk Hastayı...