PATRONLAR PLATFORMU SAKARYA’DA ŞUBE AÇIYOR!

PATRONLAR PLATFORMU SAKARYA’DA ŞUBE AÇIYOR!

Farklı sektörleri bir araya getirerek üyeler arasında ticaretin gelişmesine aracılık eden Patronlar Platformu Sakarya şubesini kuruyor. Düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında platformun Hedeflerini anlatan Patronlar Platformu Başkanı Abdullah Küçükoğlu bu yıl içerisinde Sakarya ve Bursa şubelerini açacaklarını açıkladı. Öte yandan Sakarya’da ki girişimle alakalı toplantılar yapan bir ekibin de kuruluş çalışmalarını yürüttüğü öğrenildi.

27 Temmuz 2018 - 09:11

Yeni kurulan Kabineyi değerlendiren Küçükoğlu bakanların iş dünyasından olmasının önemli olduğunu vurguladı. Küçükoğlu, “Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. Damdan düşen orada. Ticarette yaşanan sıkıntıların yeni kabineyle aşılacağını düşünüyoruz” dedi.

 Alışıla geldiğimizin ötesinde bir oluşum Patronlar Platformu. 200 üyesi ile ayda üç kez sabah 6.30’da buluşup iş konuşuyorlar, sonra herkes işinin başına gidiyor. Matbaadan inşaata, lojistikten gıdaya, beyaz eşyadan doğramaya kadar değişik sektörlerden iş insanının bir aya geldiği Patronlar Platformu’nun yıllık değerlendirme toplantısı İstanbul’da yapıldı. Patronlar Platformu Genel Başkanı Abdullah Küçükoğlu, yeni dönem hedeflerini ve faaliyetlerini anlattı.

Cumhurbaşkanlığı kabinesindeki değişimle söze başlayan Küçükoğlu; bürokrasinin, iş dünyasının ve çağın hızına yetişemediği tespitini yaptı.

 

SIKINTILARIN ÖNÜ AÇILACAK

Bakanların iş dünyasından olmasının önemli olduğunu vurgulayan Küçükoğlu, "İnşallah bu süreçte bürokrasi önümüzden kalktığı sürece emin olun Türkiye daha çok hızlı büyüyecek. Bizimle aynı dili konuşuyor. Vergi döneminde o da aynı sıkıntıyı yaşıyor, çeki var senedi var. Eleman çalıştırmış. Bunların hepsini yaşayan birilerinin orada olması bizim için çok önemli. 'Damdan düşenin halinde damdan düşen anlar.' Damdan düşen orada. Ticarette yaşanan sıkıntıların önünü açacağını düşünüyoruz" dedi.

 

100 MİLYON CİRO YAKALANDI!

Şu ana kadar üyeler arasındaki ticaret cirosunun 100 milyon liranın üzerinde olduğunu belirten Küçükoğlu, önümüzdeki yıl Sakarya, Bursa'da şube açacaklarını söyledi. Üye sayısını aşırı artırmayı düşünmediklerini dile getiren Küçükoğlu, şöyle devam etti: "Sayı artınca kontrolü çok zor oluyor. Her sektörden bir kişi var. Bunu sağlamamız gerekiyor. Yoksa örneğin bize bir iş geliyor. Bir tane inşaat işi. İki üç tane üye olursa sıkıntı oluyor. Önümüzdeki süreçte üyelerimizin iş hacmini özellikle ihracata yönlendirmeye çalışıyoruz. Afrika ile alakalı girişimlerimiz var. Platformumuza Afrika'dan da isimler aldık. Afrika pazarı şu an Türkiye için çok önemli bir pazar. Ne satsanız alabilecekleri bir yer. Yeter ki insanlara ulaşabilin. Bizim de amacımız bu networku sağlamak. Matbaacı, çiçekçi, mobilyacı, Afrika'da saray yapan mobilyacımız da var. Ofis mobilyacımız da. Amacımız, üyelerin bundan sonra Türkiye'deki iş hacimlerini yurt dışında pazarlar bularak, oralara yönlendirmek.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
IMF'den Türkiye Açıklaması: Görüşme Olmadı
IMF'den Türkiye Açıklaması: Görüşme Olmadı
Dövizde Çözülme Başladı
Dövizde Çözülme Başladı