KENTİN EKONOMİ DERGİSİ
Ersin İbil

Ersin İbil

KENTİN EKONOMİ DERGİSİ

29 Mart 2018 - 10:07 - Güncelleme: 29 Mart 2018 - 10:24

Merhaba…

 

Bilindiği üzere dergi yayıncılığı hedef kitleye giden en iyi yoldur. İnternetin hayatımıza girdiği ve son yıllarda her şeyin mobilize olduğu dönemimizde en iyi basılı tanıtım ve bilgi paylaşımı, dergi yayınları üzerinden yapılabilmektedir. Dergiler, aynı zamanda en iyi bilgi arşivi niteliği taşımaktadır.

 

Uzun yıllardır basın sektöründeki çalışmalarımızda, yayın grubumuzun birinci önceliği Sakarya oldu.

 

Gerek dijital mecramız Medyarota.Com gerekse de haftalık olarak okuyucuya ulaştırdığımız Sakarya Kent Gazetesi’nde, planladığımız şekilde ilimizin katma değerini artıracak projeleri öne alan haberlere imza attık.

 

Buradan hareketle var olan yayın organlarımızın yanı sıra Sakarya yayıncılığında bir boşluğu doldurabilmek adına ekonomi haberciliğine adım atarak, elinizde, hali hazırda okuduğunuz ‘Kent Ekonomi Dergisi’ projesini hayata geçirdik. Bu proje uzun süre önce plana aldığımız ancak yenilenme süreci sonrasına bıraktığımız bir çalışmanın ürünü.

 

Dergi içeriğinde ticaretin nabzını tutarak şehrin ekonomisinin nereye gittiğine dair makale ve bilgi paylaşımlarını okuyucularımıza aktarmayı hedefledik. Bunlarla birlikte iş dünyasında yaşanan gelişmeler, gelişmelerin arka planında olanlar ve şirketlerin hedeflerine dair paylaşımlar da okuyucu ile buluşacak.

 

İlk sayımızda kapağımızı Sakarya’mız için en önemli yatırımların başında gelen ve sıklıkla artık kamuoyunda konuşulan Savunma Sanayi Yatırımları ile Yerli Oto Üretim Üssüne ait içeriklerin olduğu dosyamıza ayırdık.  

 

Yerli Oto ve Savunma Sanayi dosyamızın ardından ise, AK Parti Sakarya Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mustafa İsen hocanın Sakarya’ya bakışını anlattığı yazısı yer almakta.

 

Devamında ise Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin ‘Nitelikli İşgücü İstihdamına Çözüm Önerileri’ başlığı ile hazırladığı çalışmasını okuyucularımız için aktardı. Yine SAÜ’nün değerli profesörlerinden M. Kemal Aydın hocanın titizlikle hazırladığı bir raporun yanı sıra SAÜ Mühendislik Fakültesi Akademisyenlerinden Prof. Dr. Hakan Serhad Soyhan’ın yerli otomotivin tarihçesini anlatan özel çalışmasını sizlere sunuyoruz.

 

Dergimizde yer alan diğer özel dosya ve haberlerde ekonomimizin değerlendirilmesi ve geleceğe ışık tutmak açısından faydalı bilgiler ile dolu.

 

Daima daha ileri giden ve ferah düzeyinin yükseldiği sanayi yatırımlarını alan ilimizin doğal yaşamında bozulmadan büyüdüğü günler görmesi dileği ile.

 

Hoşçakalın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar